Діюча речовина препарату селамектин - напівсинтетичний івермектин. Механізм дії пов’язаний зі зміною активності хлорних каналів синаптичних мембран у нервовій та м’язовій системах багатьох ендо- і ектопаразитів. Зв’язуючись зі специфічними рецепторами, він збільшує проникність синаптичних мембран для іонів хлору, що призводить до блокади активності нервових клітин в нематодах і м’язових клітинах в членистоногих, та, як наслідок, їх параліч та загибель. У ссавців подібні рецептори розміщені лише у центральній нервовій системі. Оскільки селамектин не володіє здатністю проникати крізь гематоенцефалічний бар’єр, він має високий рівень безпечності, і у рекомендованих дозах є безпечним для котів.
Селамектин активно діє на статевозрілі особини, яйця і личинки бліх (jCtenocephalides spp., Pulex irritans). Таким чином, він ефективно розриває життєвий цикл бліх, вбиваючи дорослих особин (на тварині), запобігаючи вилупленню яєць (на тварині і в її надовкіллі). Залишки органічних речовин з оброблених селамектином домашніх тварин вбивають яйця та личинки, які раніше не піддавалися впливу селамектином, і таким чином можуть допомогти контролювати існуючі зараження блохами на природі в районах, до яких тварина має доступ.
При точковому нанесенні препарату на шкіру кота в дозі 6 мг/кг, селамектин всмоктується зі шкіри, досягаючи максимальної концентрації в плазмі крові через 5 діб після нанесення. Після абсорбції зі шкіри селамектин розподіляється системно і повільно та виводиться з плазми крові через ЗО діб. Тривала персистенція і повільна елімінація селамектину з плазми крові котів відображаються в кінцевому періоді напів-виведення 8 діб.
Системна персистенція селамектину в плазмі крові та відсутність екстенсивного метаболізму забезпечують ефективні концентрації селамектину протягом інтервалу між застосуванням доз - ЗО діб. Селамектин проявляє широкий спектр системної нематодоцидної, акарицидної та інсектицидної дії, має ларвоцидні та овоцидні властивості.
Показання до застосування: лікування та профілактика котів за інвазії бліх (Ctenocephalides spp. - протягом одного місяця після одноразового застосування), волосоїдів (Felicola subrostratus) та за отодектозу (Otodectes cynotis), токсокарозу (Toxocara cati), анкілостомозу (Ancylostoma tubaeforme), а також для профілактики дирофіляріозу (Dirofilaria immitis, Dirofilaria repens - при щомісячному нанесенні).